Radyofrekans Uygulamaları

Radyo frekans ile cilt yenileme yöntemi cildin en az 5 yaş daha genç görünmesini sağlar.Hiç bir cerrahi müdahale gerekmeden uygulanan bu yöntem İtalyanlar tarafından geliştirilmiştir.Radyo frekans sadece yüzde değil,boyun ve dekolte üzerinde de yaptığı etkiler sonucu cilt kalitesini arttırmakta ,yüz boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmekte ,yüz ovalini toparlamakta ve ayrıca sarkmış olan kasların kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Radyofrekans teknolojisi ile sadece yüzeyel dokularda değil, en önemlisi cildin daha derinindeki yağ dokularında yapısal ve görsel değişiklik sağlar. Metabolizmayı artırarak inatçı, sert lokalize yağ ve selüliti dağıtır. Paralelinde, ısınan yağ hücreleri kollajeni ısıtmaya devam eder. Kollajen ısınıp uyarılarak hemen o anda bir kontraksiyon oluşturur, bu da daha sonra derin cilt katmanlarının yeniden şekillenmesiyle devam eden yeni kollajen oluşumunu destekleyerek, daha düz ve sıkı bir ciltle sonuçlanır. Bu tedavi Radyofrekans enerjisini derin ve yüzeysel cilt tabakalarına eş zamanlı bir anda gönderir ve sadece semptomlara değil problemin köküne iner. ozon terapi

YÜZ KONTURU & CİLT SIKILAŞTIRMA

Radyofrekans tedavileri, özellikle Uni-Polar RF ve Bi-Polar RF enerjilerini birleştirerek tek bir aplikatör ile cildin eş zamanlı olarak hem derin hem de yüzeyel ısıtılmasını sağlarken cilt yüzeyinin zarar görmesini de engeller. Artık, cildi pürüzsüzleştirmek, sıkılaştırmak ve yenilemek, iğnesiz, ağrısız ve beklemeksizin çok daha kolay ve hızlı.

Seçkin dual teknolojinin tek bir aplikatörde birleşmesi, sağlıklı dokulara zarar vermeden dermişin derinine ve derialtı tabakalara kadar RF enerjisinin nüfuzunu sağlar. Yağ hücreleri ve bu hücreleri çevreleyen kollajen liflerini ısıtır. Fibroblast aktivitesinin artması, kollajen kontraksiyonu ve yeni kollajen ve diğer dermal matriks proteinlerinin yeniden şekillenmesi ile rejenerasyon oluşur.

Cildin elastik lifleri kollajen ve elastin, fibroblast adı verilen cilt hücreleri tarafından üretilir. Bunlar kasıldığı için kollajen lifleri ciltte anında bir sıkılaşma oluşturacak şekilde yakınlaşır. Tam bir tedavi döneminin sonunda kollajen şekillenmesi ve rejenerasyonu oluşur.

RADYOFREKANS yüz, boyun ve kol derinizi hassas ve etkili bir şekilde sıkılaştırır. RADYOFREKANS hedeflenen hücrelere gerekli ısıyı verirken cildin soğutulma ihtiyacını da ortadan kaldırır. Böylece ilk uygulamadan itibaren görsel sonuçları olan daha güvenli bir tedaviyle sonuçlanan hatta daha hızlı bir netice sağlar.

RADYOFREKANS YÜZ KONTURU ve CİLT SIKILAŞTIRMA TEDAVİLERİ NASIL İŞLER?

Cildimiz zamanla yaşlanır ve sürekli dış etkenlere maruz kalır. Bundan dolayı bağ dokuda kırılmalar oluşarak, kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Radyofrekans enerjisi, kollajen liflerinin biriktiği Ekstra Sellüler Matriks ve cilt dokularını ısıtmak üzere cilt tabakalarına nüfuz eder. Lokal ısınma kollajen liflerinin anında kasılmasını sağlar ve aynı zamanda fibroblast metabolizmasını artırarak yeni Kollajen ve Elastin
liflerinin üretimini hızlandırır.

Kollajen liflerinin kasılması ve kollajen ve elastin depolarının rejenerasyonu cilt katmanlarını sıkılaştırarak daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümü sağlar.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME & SELÜLİT AZALTMA

Selülit deri altına depolanan yağın değişerek, derideki çukur ya da dalgalar olarak görünmesidir. Bayanların birçoğunu etkiler. Aslında araştırmalar göstermiştir ki 18 yaşın üstündeki bayanların %80‘inde az ya da çok seviyede selülit vardır.

Portakal kabuğuna benzetilen çukur ya da dalgalı cilt genel olarak kalça,baldır ve karında bulunur. Bu özel bölgelerdeki yağ dokularının odaklanarak ısıtılması , ısıtılan dokulardan salınan sıvılaşmış yağın atılmasını artırır.

Özellikle radyofrekans teknolojisi, sorunun köküne inerek selüliti etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Radyofrekansın eşsiz konfigürasyonu cilt altındaki yağ hücrelerini, etrafında bulanan diğer dokulara zarar vermeden ısıtarak, metabolizmayı ve sıvı yağın salgılanmasını artırır. Aynı zamanda, mono-polar RF ve bi-polar RF’ın çift etkisini tek bir aplikatörde
birleştirerek. derin ve yüzeysel yağ tabakalarını eşzamanlı olarak ısıtır.

Multipolar radyofrekans teknolojisi bütün cilt tiplerini hassas ve etkili bir şekilde tedavi eder.

 

RADYOFREKANS  VÜCUT  ŞEKİLLENDİRME & SELÜLİT AZALTMA TEDAVİSİ NASIL ÇALIŞIR?

Selülit durumu çok sayıda genişlemiş yağ hücresinin hipodermiste birikmesidir. Biriken yağ deriyi baskılayarak portakal kabuğu görünümünü oluşturur.

Radyofrekans Teknolojisi , derin ve yüzeysel yağ tabakalarında eşzamanlı olarak sıcaklığı artırır. Böylece metabolizma ve yağ hücrelerinden sıvı yağın salınması artırılır

Tedaviden ve sıvı yağın salınmasından sonra yağ hücreleri küçülür, cildin görünümü orjinal haline yaklaşır, selülit görünümü azalır veya kaybolur.
SIK SORULAN SORULAR…

 

RADYOFREKANS BENİM İÇİN DOĞRU BİR TEDAVİ MİDİR?
Radyofrekans tedavileri sarkık cilt, yüz ve boyun konturu, kırışıklık ve ince çizgileri açma, lokal şişmanlık, hamilelik veya liposuction sonunda gevşek veya sarkık cildi sıkılaştırma, ve selülit sorunlarına çözümler üretir.

Bütün bu sorunlar ,çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte veya cilt altında oluşan değişikliklerdir. MABEL6 tedavileri , herhangi bir ışık enerjisinden faydalanmadan yağ dokularını ve kollajeni seçici olarak ısıttığı için , bu tedavi her yaş ve her cilt tipindeki kadın için uygundur.

KAÇ SEANS TEDAVİYE İHTİYACIM VAR ?
Tipik bir tedavi paketi 8-10 seans sürer. Her seans 15-30 dakika arasındadır.
Daha güçlü ve uzun süreli sonuç elde etmek isteyen müşteriler için opsiyonel kontrol bakımları mevcuttur.

RADYOFREKANS AĞRILI MIDIR?
Radyofrekans enerjiyi doğru yere gönderip, daha az güç sarfettiği için tedavi hemen
hemen ağrısızdır. Tedavi esnasında , hafif,tatlı bir ısı hissi duyulabilir.
Tedaviden hemen sonra, deride hafif bir kızarıklık ve sıcaklık görülebilir veya
hissedilebilr. Her iki durum da tedavi için gereklidir ve tedaviyi takiben bir kaç saat içinde yok olacaktır.
ETKİLİ SONUÇLARA NE ZAMAN ULAŞABİLİRİM ?
Hemen hemen hastaların tamamında ilk tedavi seansında hemen sonuç alınabilir.
Ayrıca, komple bir bakım programı sonrasında istenilen sonuçlara ulaşılır; kırışıklık ve ince hatlarda kayda değer azalma, yüz ve boyun konturu ve liftingi, kol,baldır,basen ve kalça üzerinde daha iyi görünüm ve lifting etkisi sağlar.
TEDAVİ GÜNLÜK YAŞANTIMI ETKİLER Mİ ?
Radyofrekans  seansınız tamamlandıktan hemen sonra işinize veya günlük rutin yaşantınıza dönebilirsiniz.
TEDAVİDEN SONRA NE HİSSEDERİM ?
Tedavi sonrasında cilt üzerinde bir gerginlik hissedilir. Tedaviden sonra birkaç saat boyunca içten gelen bir ısınma hissi duymanız çok normaldir. Bazı durumlarda hafif bir kızarıklık görülebilir.
Radyofrekans Uygulamaları

Yorum Ekle