PRP Tedavisi

prptedavisi

PRP Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?  Bu tip tedavilerde kişinin ihtiyacını belirlemek en önemli konudur. Uygulama bölgesi, kişinin yaşı, sorunu ne kadar süredir yaşadığı vb. pek çok etken dahilinde bir tedavi programı hekim tarafından oluşturulmalıdır. Ancak tedavinin ortalama 3-6 seans civarı uygulandığını söyleyebiliriz. Bazı durumlarda idame tedavisi olarak işleme 6-8ay sonra tek seanslık güçlendirme uygulamasıyla devam edilmesi önerilir. Bu bilgilerin netleştirilmesi ancak muayene sonucu mümkün olabilmektedir.

PRP Tedavisi Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Bu da yine seans sayısını belirlerken önem kazanan kriterlerle belirlenen bir konudur. Ortalama olarak 2-4 haftada bir kez işlem gerçekleştirilmektedir. Uygulama bölgesi ve tedavinin nasıl planlandığı, farklı uygulamalarla kombine edilip edilmediği de bu aralığı belirleyici önemli faktörler arasında yer almaktadır.

PRP İşlem Süresi Ne Kadardır?

Lokal anestezik kremin kullanımı, kan alımı, kanın santrifüje edilmesi, hasarlı bölgenin dezenefekte edilişinin uygulanışı ve uygulama bölgesinin temizlenmesi şeklinde gerçekleşen prosedürün ortalama olarak 30-45dk bir süre içerisinde tamamlanacağını söylemek mümkündür. İşlem sonrasında sosyal yaşamı etkileyebilecek ve günlük yaşantınıza devam etmenizde sorun oluşturabilecek hiçbir durum oluşmamaktadır.

PRP Tedavisi Acılı mıdır?

PRP uygulamalarında işlem yapılacak bölgeye ortalama 20dk. öncesinde anestezik kremler kullanılarak lokal bir anestezi durumu sağlanır. Bu sayede mezoterapi ve napaj yöntemleriyle uygulanan işlem sırasında hastanın konforu açısından ciddi bir sorun oluşmamaktadır.

PRP Tedavisi Alerjik Reaksiyon Gösterebilir mi?

PRP uygulaması bir uygulamadır. Yani dışarıdan herhangi bir yabancı madde verilmesi söz konusu değildir. Yapılan uygulamada tedavi amacı güden büyüme faktörleri kişinin kendi kanından ayrıştırıldığı için kişinin kendisine uygulanmasında herhangi bir reaksiyon oluşması söz konusu değildir.

PRP Tedavisi
4 (80%) 3 votes

7 Responses to “PRP Tedavisi”

 1. Elif MEŞE says:

  Ozon tedavisi gören kişilerin ortak ifadeleri kendilerini çok iyi, zinde ve sağlıklı hissettikleridir.

 2. derya çiftçi says:

  Göz hastalıklarında ozon tedavi etkili olur mu.

 3. aydın hakan says:

  Ozonterapi.org sitesinde istediğim bilgilere ulaştım.

 4. sevtap ordulu says:

  Ozon tedavisi zayıflamak amacı ile kullanılabilir mi.

 5. sevtap ordulu says:

  Ozonterapi.org sitesinde istediğim bilgilere ulaştım.

 6. züleyha ünsal says:

  Yararlı bilgiler var.

 7. melek koç says:

  Aradığım herseyi bu sitede buldum.

Yorum Ekle