Ozon Tedavisi Ücreti Ne Kadar

Ozon gazı, Tıpta hastalıkların tedavisinde yaklaşık 150 -200 yıldan beri; Avrupa ülkelerinde özellikle Almanya ve Rusya da, Latin Amerika ve Amerika’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. üç oksijen ataomundan oluşan ve aktif oksijen molekülü olan ozon gazını kullanarak yapılan iyileştirici tedavilere “ozonterapi” adı verilmektedir. Ozon gazı atmosferimizde bulunan ozon tabakasını-Stratosfer tabakasını oluşturur. Bu tabaka güneşten gelen ve vücudumuza zararlı ışınları emerek, yeryüzüne inmelerine engel olur. Bu nedenle ozon”a Yunanca “Tanrının Nefesi(ozein)” adı verilmiştir.
Ozon yaşamın(Tanrı’nın Nefesinin) ta kendisidir. Yer yüzeyi ve yakınlarında “zehirli ve kirletici” olan Ozon gazı, Stratosfer tabakasında hayati önem taşımaktadır. Atmosferi oluşturan azot, oksijen ve karbondioksit gibi temel gazlara göre oldukça düşük oranda bulunan ozon, gerek iklimleri etkilemede ve gerekse yer yüzeyindeki canlıların güneşin zararlı ışınlarından korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Ozon göklerden gelen şifadır; Aynı zamanda oksijenin kimyasal bir kuzeni olan ozon, atmosferde yüksek enerjiye sahip güneş ışınlarının normal oksijen moleküllerine(O2) çarpmasıyla ortaya çıkan oksijen atomlarının (O) diğer oksijen molekülleriyle (O2) birleşmesi sonucu meydana gelir. Ozon yaşamın bize geri verilmesidir. Genellikle yıldırım düşmesi şimşek çakması esnasında meydana gelir ve biz bunun kokusunu alırız.ozonterapi.org
Ozonun Etkileri
Kan hücrelerinde ozonun etkisi
Ozon, beyaz kan hücrelerinin (savunma hücreleri olup, enfeksiyonlara karşı korurlar) oluşumunu arttırır, fonksiyonlarını düzenler. Bakteri, virüs ve mantarları öldürür. Kanın koyu kıvamını azaltır, akışkanlığını artırır. Damar duvarlarındaki plakların yumuşamasını ve küçük kan damarlarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak dolaşımı düzenler.Ozon tedavisi ücreti
Bağışıklık sisteminde ozonun etkisi
Bağışıklık sistemini düzenleyip güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırır. Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile bağışıklık sisteminin sapmasından kaynaklanan hastalıklarının (oto-immün) tedavisinde iyileştiricidir.
Kanser hücrelerinde ozonun etkisi
Hızlı büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Alyuvarların (kandaki kırmızı oksijen taşıyan hücrelerin) elastikiyetini arttırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır.
Detoks da ozonun etkisi
Detoks edici özelliği ile vücudumuzdaki zararlı kimyasal maddelerin temizlenmesine yardımcı olur.
Ağrı da ozonun etkisi
Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir. Ayrıca ağrı reseptörlerinin algı eşiğini yükselterek ağrı duymamızı engeller.
Ciltte
Tüm dokularda olduğu gibi ciltte de yeniden yapılanma sağlayarak gençleşme, parlaklaşma, kırışıklıklarda azalma sağlamaktadır.

Ozon Tedavisi Ücreti Ne Kadar
1.5 (30%) 2 votes

5 Responses to “Ozon Tedavisi Ücreti Ne Kadar”

 1. ilkay avcı dedi ki:

  Göz hastalıklarında ozon tedavi etkili olur mu.

 2. durmuş gonca dedi ki:

  Çok güzel bir site.

 3. hakan uslu dedi ki:

  Çok öğretici olmuş.

 4. derya çiftçi dedi ki:

  Emeği geçen herkese teşekkürler.

 5. derya çiftçi dedi ki:

  Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yorum Ekle